Modernizm ve ahlaki değerler konferansı

Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞDER tarafından “Modernizm ve Ahlaki Değerlerimiz Konferansı‏” düzenleniyor

Etkinlikler 22.03.2011, 11:24 22.03.2011, 11:32
Modernizm ve ahlaki değerler konferansı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eğitim ve öğretimin her kademesinde hizmet veren eğitimcilerin, öğretmenlerin, üniversite hocalarının, birlik ve beraberliğini sağlamak, , ülkenin maddi ve manevi kalkınmasına ve eğitimine destek olmak, milli ve manevi değerlerin korunması için faaliyette bulunmak, amacı ile kurulan ÖĞDER Modernizm ve Ahlaki Değerlerimiz başlıklı konferans düzenliyor.

Konferansta “Modernizm ve Ahlaki Değerlerimiz” konusu ile birlikte “Emperyalizmin Kıskacında Eğitim” konusu da işlenecek.

Konuşmacı olarak Prof. Yusef J. Progler ve Azra Kianinejad’ın katılacağı konferans 26 mart cumartesi günü saat 14:00’te başlayacak. Program Perpa konferans salonunda yapılıyor.

YUSEF J. PROGLER

Profesör Yusuf Progler ABD New York City´de doğdu. Dubai Zayed Üniversitesi, New York Columbia Üniversitesi, Buffalo Üniversitesi´nde Sosyal Bilimler ve Eğitim konusunda ders verdi. Yüksek Lisans ve Doktorasını Orta Doğu, Amerika, İnsanlık ve Eğitim alanlarında yaptı. Sosyal Bilimler ve Eğitim alanında çok sayıda konuda yazı yazdı. İslami Düşünce ve Kültürü Dergisi, Kültür ve Eğitim Dergisi, Uluslar arası Hilal, Üçüncü Dünyanın Yeniden Dirilişi, Bütüncül Eğitim ve Yeşil Öğretmen gibi dergilere yazılar yazıyor.

Profesör Yusuf Progler aynı zamanda, Üçüncü Dünya ülkelerindeki insanların, emparyel güçler kovulduktan uzun zaman sonra Batı tarafından kendilerine empoze edilen bilgi sistemlerini nasıl düşünmeden izlediklerini sorgulamayı amaçlayan Multiversity Grup (Birden fazla üniversiteden oluşan bir grup) yöneticisi ve genç öğrencilerin değişik bakış açılarından yapısal sosyo kültürel eleştiriler yapmasını amaçlayan bir yayın organının editörü.

AZRA KİANİNEJAD

Azra Kianinejad İran´da doğdu. Şiraz Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatını bitirdi. Tahran´da Tarih ve Felsefe Eğitimi üzerine lisans üstü çalışma yaptı. Doktorasını Japonya´nın Kobe Üniversitesinde İnsan Gelişimi Bilimleri´nde Ahlak Eğitiminin Sosyo-Politik Yönleri´ üzerine yaptı. Ahlak eğitimi üzerine değişik dergilerde yazılar yazdı. Özellikle liselerdeki din dersleri kitaplarına bilmeden sokulan fikirler konusuyla ilgilendi. Değerler eğitiminin amaçları üzerinde makaleler yazdı ve bunları bildiriler halinde sundu. İngilizce ve Farsça´yı iyi düzeyde bilmesinin yanı sıra Japonca ve Arapça´da biliyor.  Azra Kianinejad, Profesör Yusuf J. Proglerin eşi olup, halen Japonya Beppu´daki Ritusumeikan Asya Pasifik Üniversitesi´nde Kültürler Arası İletişim dersleri veriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?