banner39

Özürlüler yaz kampı kayıtları başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl kapılarını açtığı “Özürlüler Yaz Kampı” kayıtları başlıyor.

Etkinlikler 19.04.2011, 13:29 19.04.2011, 13:29
Özürlüler yaz kampı kayıtları başlıyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), İstanbullu özürlülerin yaşamını kolaylaştırma amaçlı sürdürdüğü çalışmalara devam ediyor. Mayıs ayın başlayacak olan “Özürlüler Yaz Kampı”, özürlü ve özürlü ailelerine bir hafta boyunca ücretsiz tatil yapma imkânı sunuyor.

ÖZÜRLÜLERE KLİMALI, MÜSTAKİL ODALARDA ÜCRETSİZ TATİL İMKÂNI

Toplam 60 bin m² alan üzerine Florya sahiline kurulmuş yaz kampında bu yıl 5 bin 280 özürlü ve özürlü yakını tatil yapma imkânı buluyor.

Televizyon, klima, 24 saat sıcak su bulunan ve çiçek bahçesine sahip 55 müstakil evin bulunduğu kampta, özürlü ve özürlü yakınları bir hafta boyunca tatil yapabiliyorlar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kamp süresince tarihi ve turistik geziler, konserler, şenlikler, spor organizasyonları ve seminerler düzenleniyor. Gece aktivitelerinde ise doğum günü kutlaması, bilgi ve yetenek yarışmaları, film gösterimi, veda partisi gibi etkinlikler yer alıyor.

ÖZÜRLÜ ÇOCUKLARA ATLA TERAPİ HİZMETİ VERİLİYOR

Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) bünyesinde özürlülere sağlanan pek çok hizmetten biri olan “Atla Terapi” bu yıl da Özürlüler Yaz Kampı’nda devam ediyor.

Fizyoterapistlerle yapılan değerlendirmeler sonucunda 2011 yılı yaz döneminde 2 bin 400 seans Atla Terapi hizmeti özürlülere ücretsiz olarak sağlanıyor.

KAMPA BAŞVURU

Kampa başvuru için her yıl yenilenmesi gereken kayıtlı özürlü ve yakınları bizzat İSÖM merkezlerine gelerek ya da Alo 153 çağrı merkezini kullanarak yapabiliyorlar.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?