banner39

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali başlıyor

26- 29 Eylül tarihleri arasında Sakarya Sapanca/Kırkpınar sahilinde 40 bin metrekare alanda yapılacak Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali ile ilgili hazırlıklar aralıksız devam ediyor.

Etkinlikler 18.09.2018, 11:17
Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali başlıyor

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali, 26-29 Eylül tarihlerinde Sapanca Kırkpınar sahilinde başlıyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek festival ile ilgili hazırlıklar devam ediyor. Düzenlenen festivale Azerbaycan, Türkmenistan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar gibi ülkelerden katılımcıların olacağı bekleniyor.

Sapanca/Kırkpınar sahilinde yer alan 40 bin metrekare fuar alanında gerçekleşecek olan festival için Sakarya ili Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği, S.S Sapanca İlçesi Merkezi ve Kırkpınar Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S Arifiye İlçesi Tarımal Süs Bitkileri Kalkınma Kooperatifi’nin girişimlerde bulundu. Ayrıca Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sapanca Kaymakamlığı ve Sapanca Belediyesi, Arifiye Kaymakamlığı ve Arifiye Belediyesi’nin de destek ve iş birlikteliği ile çalışmalar sürüyor.

Ortalama 150 katılımcı firma ve 10-12 binin üzerinde ziyaretçi olması beklenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde, iç pazar dinamikleri ile dış pazar tüketici odaklarının buluşturulması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?