banner15

Tarih Kültür Derneği'nden atölye çalışmaları

Tarih ve Kültü Derneği tarafından yapılacak atölye çalışmalarında Esma'ül Hüsna, Hadis Atölyeleri ve Risale-i Nur okumaları gerçekleştiriliyor.

Tarih Kültür Derneği'nden atölye çalışmaları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tarih ve Kültü Derneği ekim ayında farklı atölye çalışmaları ile katılımcılarını bekliyor.  Esma'ül Hüsna, Hadis Atölyeleri ve Risale-i Nur okumaları ekim ayında Tarih Kültür Vakfında olacak.

Esma’ül Hüsna Atölyesi
Konuşmacı olarak Nurdan Atahan’ın katılacağı oturumlar 4 Ekimde başlıyor ve her pazartesi akşamı 19.00 – 21.00 arasında devam ediyor. Esma'ül Hüsna programları her hafta bir gün olmak üzere 9 ay sürüyor. Bu 9 ay zarfında her hafta bir İsm-i Şerif anlatılıyor. Lütfen acele ediniz. Rezervasyon formu

Hadis Atölyesi
Her Çarşamba yapılacak olan atölye çalışmasında bu hafta İbrahim Halil Can 13 Ekim çarşamba akşamı 19.00’da yer alıyor. Hadis Atölyesi Programları her hafta bir gün olmak üzere 9 ay sürecek. Bu 9 ay zarfında her hafta Riyâzu's Sâlihîn Muhtasarından seçilen bir hadis anlatılıyor.

Risale-i Nur Okumaları
Tarih Kültür'de Tematik Risale-i Nur Okumaları her perşembe akşamı 19.00’da Hanımlar Kulübünde devam ediyor. 1 yıl sürecek olan okumalarda 40 ayrı konuda okumalar, yorumlar, şerh, izahlar ve açılımlar yapılıyor. Her hafta farklı bir konu ve her hafta Risale-i Nurlara bütüncül bir bakış sağlanıyor. Risale-i Nur'ların derin tefekkür ve ilim atmosferini birlikte solumak isteyenler için çok özel bir program imkânı sunuluyor.
Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için www.tarihkultur.org
 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2010, 20:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48