banner39

Tiyatro çocuk şenliği başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehit Tiyatroları İBBŞT Çocuk Tiyatrosu, 23-30 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştireceği “27. Çocuk Şenliği”yle tüm çocukları “oyun”a çağırıyor.

Etkinlikler 18.04.2011, 11:27 18.04.2011, 11:40
Tiyatro çocuk şenliği başlıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu’nun geleneksel “Çocuk Şenliği” bu yıl, “Benimle Oynar mısın? ” temasıyla, İstanbul’un çeşitli bölgelerindeki sahnelerinde çocukları; oyun gösterimleri, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle buluşturuyor.

23 Nisan 2011 tarihinde, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyununu sergileyecek olan İBBŞT Çocuk Tiyatrosu, aynı gün Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde gelecek sezonda sahnelenecek “Çiçek Prenses” oyunuyla ve çeşitli gösterilerle şenliği başlatacak.

Eskişehir, Antalya, Kocaeli, Bursa, Osmangazi, Salihli ve İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen çocuk oyunlarının yanı sıra İstanbul içinden çeşitli tiyatro topluluklarının da izlenebileceği şenlikte, çocukları çeşitli sanat disiplinleriyle buluşturan atölyeler ve sergiler de yer alacak. 11 Nisan 2011’den itibaren gerçekleştirilecek olan atölyelerde sanatın farklı alanlarıyla buluşacak olan çocukların, bu çalışmalar sonunda meydana getirdiği ürünler şenlik kapsamında sergilenecek.

Kâğıthane Sadabad, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu, Fatih Reşat Nuri, Ümraniye ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahneleri’nde10.00, 11.00, 13.00 ve 15.00 saatlerinde gerçekleştirilecek oyun gösterimlerinin yanı sıra, şenlik kapsamında gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?