banner39

Yemen'de Cerrahi Kongresi

Yeryüzü Doktorları tarafından Yemen’de Cerrahi Kongresi düzenleniyor.

Etkinlikler 28.05.2012, 18:38 28.05.2012, 18:53
Yemen'de Cerrahi Kongresi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yeryüzü Doktorları, “Kardeş Coğrafyalarda Sağlık Baharı” projesi kapsamında 30-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Yemenli meslektaşları ile ortaklaşa I. Türk – Yemen Cerrahi Kongresi gerçekleştirilecek.

Yeryüzü Doktorları, “Kardeş Coğrafyalarda Sağlık Baharı” projesi kapsamında Yemen’in Sana’a kentinde iç çatışmalarda yaralanan sivillere yönelik sağlık yardımı çalışmalarını 5-11 Mayıs tarihleri arasında tamamladı.

Bölgeye yardım götürmeye devam eden Yeryüzü Doktorları, şimdi de proje kapsamında; 30-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Sana’a University of Scienceand Technology ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliği ile I. Türk – Yemen Cerrahi Kongresi’ni gerçekleştirecek.

İstanbul’un en büyük hastanelerinin başhekimleri ve klinik şeflerinin katılımıyla Sana’a kentinde düzenlenecek kongreye katılacak ekipte şu isimler yer alıyor: Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Üroloji Klinik Şefi ve Yeryüzü Doktorları Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamit Okur, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Metin Esen, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahi Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Sinan Yol, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Mustafa Öncel ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Orhan Yalçın.

Kongrenin yanı sıra Yemenli cerrahlarla beraber; özellikle kalp ve damar cerrahisi ve laparoskopik cerrahi ameliyatları da gerçekleştirecek Yeryüzü Doktorları, Yemen’de sağlık, eğitim ve işbirliği projelerini bundan sonra da devam ettirmeyi planlıyor.

 

 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?