banner39

30 Filistinli genç gözaltına alındı

İsrail ordusu Kudüs ve Batı Şeria'da kapsamlı gözaltı operasyonları düzenledi

Filistin 01.06.2016, 10:10 01.06.2016, 10:10
30 Filistinli genç gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail polisinin Batı Şeria ve Kudüs'te düzenlediği kapsamlı gözaltı operasyonlarında yaklaşık 30 Filistinli gencin gözaltına alındığı bildirildi.

Görgü şahitleri, (İsrail polisi ve iç istihbarat birimi) Şin Bet mensuplarının Kudüs'ün doğusundaki Et-Tur bölgesi ve Sivane mahallesindeki pek çok eve gözaltı operasyonu düzenlediğini ve yaklaşık 30 genci gözaltına aldığını aktardı. Gözaltına alınan gençlerden bazılarının daha sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

Öte yandan İsrail ordusu ise Batı Şeria'da "kamu güvenliğine zarar verdikleri" gerekçesiyle 12 Filistinlinin gözaltına alındığını duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Ordu güçleri Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde 12 Filistinliyi gözaltına aldı." denildi.

İsrail devlet radyosu da ordu güçlerinin gece saatlerinde Gazze sınırında "üzerinde bıçak bulunan" Filistinli bir genci gözaltına aldığını ve sorgulamak üzere İsrail emniyet birimine götürdüğünü aktardı.

İsrail güçleri neredeyse her gün Batı Şeria'da Filistinlilere yönelik gözaltı operasyonları düzenliyor. Filistin makamlarının verilerine göre İsrail'deki hapishanelerde yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?