banner15

Abbas, Ebu Hudayr ailesini kabul etti

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Ebu Hudayr ailesini Ramallah'taki ofisinde kabul etti.

Abbas, Ebu Hudayr ailesini kabul etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, geçen hafta Yahudiler tarafından kaçırılarak öldürülen Muhammed Ebu Hudayr ile İsrail askerleri tarafından dövülerek gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan kuzeni Tarık Ebu Hudayr'ın ailelerini Ramallah'taki ofisinde kabul etti.

Abbas, burada yaptığı konuşmada, "Filistin yönetimi, suçlular cezalandırılıncaya ve bütün haklarımızı alıncaya kadar tüm uluslararası mahfillerde Ebu Hudayr'ın şehit edilmesinin takipçisi olacak" dedi.

Filistin halkının insanlığı ve ifade ettiği manayı idrak edemeyen kişilerle karşı karşıya olduğunu işaret eden Abbas, Ebu Hudayr'ın maruz bırakıldığı durumun Yahudilerin eskiden acısını çektiği olayları hatırlattığını belirtti.

Abbas, "Bu uzun bir yürüyüş. Nihayetinde hakkımızı alacağız. Topraklarımızda ısrarcıyız ve buradan çıkmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar bunu anlamaları gerekiyor. İrademize ve azmimize etki edemeyecekler" diye konuştu.

Filistin yönetiminin, halkına karşı işlenen suçlar karşısında sessiz kalmayacağını kaydeden Abbas, bu suçların sadece öldürme ve işkence olmadığına işaret etti. Abbas, söz konusu suçları yerleşim birimleri, yerleşimcilerin saldırıları, adam kaçırma, ağaçların kesilmesi ve camilere yönelik saldırılar şeklinde sıraladı.

Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Doğu Kudüs’teki Şuafat beldesinde sabah namazı için gittiği caminin önünden kaçırılmasının ardından ölü bulunmuştu. Filistinli yetkililer, ilk otopsi sonuçlarının Ebu Hudayr’ın diri diri yakılarak öldürüldüğü yönünde olduğunu açıklamıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 21:09
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48