banner39

Abbas Suriye'deki Filistinlileri istedi!

Filistin lideri Abbas, Suriye'de şiddete maruz kalan Filistinli göçmenlerin Gazze ve Batı Şeria'ya yerleştirilmesi için BM'den yardım istedi

Filistin 19.12.2012, 13:04 19.12.2012, 14:38
Abbas Suriye'deki Filistinlileri istedi!

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas'tan Birleşmiş Milletler'e Suriye'de iki ateş arasında kalan Filistinli mülteciler için çağrı geldi. 

Abbas, Suriye'de şiddet olayları nedeniyle kaçmak zorunda kalan Filistinli mültecilerin, Gazze ve Batı Şeria'ya yerleştirilmesi için BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve uluslararası kamuoyundan yardım talebinde bulundu.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yayınlanan açıklamada, "Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Suriye'deki Filistinlilerin Gazze ve Batı Şeria'ya girişlerini sağlamak için BM ve uluslararası kamuoyundan yardım talep eder" denildi.

Gazze'deki Filistinli gruplar dün yaptıkları ortak çağrıda, Suriye'deki Filistin mülteci kamplarının siyasi çekişmelerle alakası bulunmadığını vurgulayarak, Filistinli mültecilerin çatışmalara dahil edilmemesini istemişti.

Esad yönetimine bağlı Suriye ordusunun savaş uçakları geçtiğimiz Pazar günü öğleden sonra Şam'daki Yermuk Filistin mülteci kampına bombalı saldırdı düzenlemişti. Saldırıda 20 Filistinli ölmüş çok sayıda kişi de yaralanmıştı. Hamas yönetimi, Suriye yönetimini kınamıştı.

Suriye'deki 10 ayrı mülteci kampında, çoğunluğu 1947 yılında evlerini terketmek zorunda kalanların ve çocuklarının oluşturduğu 450 binden fazla Filistinli mülteci bulunuyor.

Suriye, Lübnan, Ürdün ve Filistin'deki mülteci kampları BM yönetiminde...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?