banner15

Açlık grevindeki iki Filistinli ölüm döşeğinde

İsrail hapishanesinde 73 gündür açlık grevinde olan iki Filistinli ölüm döşeğinde. Alınan bilgilere göre, 19 yaşındaki Enes Şedid ve 29 yaşındaki Ahmet Ebu Fara her an hayatını kaybedebilir.

Açlık grevindeki iki Filistinli ölüm döşeğinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'in hapishane zulmünü protesto eden ve 73 gündür açlık grevinde olan iki Filistinli ölüm döşeğinde. Filistinli Mahkumlar Derneği'nin yaptığı açıklamaya göre, grevdeki Filistinliler her an hayatlarını kaybedebilir.

İsrail'in idari tutukluluk uygulamasını protesto etmek için onlarca Filistinli tutuklu açlık grevini sürdürüyor. Enes İbrahim Şedid ve Ahmed Ebu Fara, haklarındaki idari tutukluluk kararını protesto etmek için 25 Eylül'de, Cevad Cevariş ve Mahir Ebyad ise tecrit hapsine tepki olarak 26 Eylül'de açlık grevine başlamıştı.

İsrail'in "idari tutukluluk" adını verdiği uygulamaya göre Filistinliler, istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay alıkonulabiliyor. Tutuklunun, "İsrail'in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine" karar verilmesi halinde ise askeri hakim, suç isnadında bile bulunmadan tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 12:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48