banner15

Arap Birliği'nden Rezzan en-Neccar'ın şehit edilmesine tepki

Arap Birliği, Gazze'nin gönüllü hemşiresi Rezzan en-Neccar'ın görevini yaptığı sırada İsrail askerleri tarafından şehit edilmesini "kasten adam öldürme" olarak nitelendirdi.

Arap Birliği'nden Rezzan en-Neccar'ın şehit edilmesine tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arap Birliği, Gazze'nin gönüllü hemşiresi Rezzan en-Neccar'ın şehit edilmesinden doğrudan İsrail yönetimini sorumlu tuttu.

Dünya Sağlık Örgütü, Sınır Tanımayan Doktorlar ve Kızılhaç gibi uluslararası kuruluşları harekete geçmeye çağıran Arap Birliği, tıp ve sağlık hizmetleriyle ilgili uluslararası anlaşma ve sözleşmelere uyması konusunda İsrail'e baskı yapılması gerektiğinin altını çizdi.

BM VE BMGK'YA ÇAĞRI

Rezzan hemşirenin öldürülmesinin "kasten adam öldürme" olarak nitelendirildiği açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) başta olmak üzere uluslararası toplum İsrail'e karşı göreve çağrıldı.

FİLİSTİNLİLERİN "YARDIM MELEĞİ"

Filistinlilerin "yardım meleği" olarak isimlendirdiği 21 yaşındaki gönüllü hemşire Rezzan en-Neccar, cuma günü Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösteriler sırasında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu şehit olmuştu. Rezzan hemşire dün Gazze'nin güneyindeki Huzaa beldesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 17:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48