Avrupa'da Filistinli tutuklular için kampanya

Filistinli bir heyet, İsrail hapishanelerindeki tutuklular hakkında uluslararası kampanya başlatmak için Avrupa'ya gitti

Avrupa'da Filistinli tutuklular için kampanya

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail hapishanelerindeki Filistinlilere destek için Avrupa'da kampanya başlatıldığı bildirildi.

Filistin Esirler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada, İsrail hapishanelerindeki Filistinli esirler meselesine uluslararası alanda destek sağlanması için Avrupa ülkelerinde bu yönde kampanya başlatıldığı belirtildi.  

Kampanya kapsamında Filistinli bir heyetin ilk olarak Fransa'ya gittiği ve burada İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin durumunu anlatan bir dizi etkinlik gerçekleştirdiği ifade edildi.

Söz konusu Filistin heyetinde Cemiyet Başkanı Raid Amir ile uluslararası ilişkiler sorumlusu Abdulmunim Vihdan'ın yanı sıra temmuz ayında şehit edilen Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın babasının da bulunduğu aktarıldı.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.

Filistin Esirler Cemiyeti, daha önce yaptığı açıklamada İsrail hapishanelerinde 7 binden fazla Filistinli tutuklunun bulunduğunu duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 14:12
banner53
YORUM EKLE

banner39