Batı Şeria’da İsraillilere saldırı

Batı Şeria’da İsraillilere yapılan saldırıda 2 İsrailli ölürken 2’si de yaralandı. Olayı kimin gerçekleştirdiği ile ilgili açıklama yapılmadı.

Batı Şeria’da İsraillilere saldırı

İşgal altındaki Batı Şeria'da kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 2 İsrailli öldü, 2 İsrailli ise ağır yaralandı. 

İsrail basınından elde edilen bilgilere göre, Batı Şeria'daki yasa dışı Ofra Yahudi yerleşim yeri yakınında aracından inen bir saldırgan yol kenarında bekleyenlerin üzerine ateş açtı.  

Saldırıda 2 İsraillinin öldüğü, 2 İsraillinin ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin olay yerinden kaçtığı belirtildi.

Olayda 2 kişinin hayatını kaybettiği haberi henüz resmi makamlar tarafından doğrulanmadı. 

Batı Şeria'daki Ofra Yahudi yerleşim birimi yakınında 9 Aralık akşamı durakta bekleyenlerin üzerine hareket halindeki bir araçtan ateş açılması sonucu biri ağır 6 İsrailli yaralanmıştı.

İsrail güçleri, pazar günü Ofra'da düzenlenen silahlı saldırıdan sorumlu olduğu iddia edilen Filistinli Salih Ömer Salih el-Bergusi'yi (29) dün gece Ramallah kenti yakınlarındaki Serda beldesindeki bir eve düzenlenen baskında öldürmüştü. 

Saldırının İsrail saldırılarına karşı misilleme olabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: www.dunyabulteni.net, AA

YORUM EKLE

banner39