Bedel Ödetme isimli radikal Yahudi örgüt Filistinlilerin evine saldırdı

Yahudi işgalciler gece saatlerinde Nablus kentinin Eynabus köyüne düzenledikleri baskında Filistinlilere ait 2 araca zarar verdi. Bedel Ödetme isimli radikal Yahudi örgüt bölgede cami ve Filistinlilerin evlerine saldırıp ırkçı sloganlar yazıyor

Filistin 13.06.2019, 10:34
Bedel Ödetme isimli radikal Yahudi örgüt Filistinlilerin evine saldırdı

İşgal altındaki Batı Şeria'da bir Filistin köyüne baskın düzenleyen Yahudi işgalciler, cami ve bazı evlerin duvarlarına "ırkçı" sloganlar yazdı, 2 araca zarar verdi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi işgalci gece saatlerinde Nablus kentinin Eynabus köyüne düzenledikleri baskında Filistinlilere ait 2 araca zarar verdi. İşgalciler ayrıca, bir caminin yanı sıra bazı evlerin duvarlarına Filistinlileri hedef alan İbranice ırkçı sloganlar yazdı.

Köye yakın bölgede bulunan yasa dışı "Yitzhar" isimli Yahudilerin işgal ettiği bölgeden geldiği belirtilen saldırganların olayın ardından bölgeden kaçtığı ifade edildi.

Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen "Bedel Ödetme" isimli radikal Yahudi örgüt, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra İsrail'deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'ye yakın yer yasa dışı olarak Yahudilere tahsis edildi. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi, Batı Şeria'da işgal boyunduruğu altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda yer alan tüm Yahudilerin yerleştirildiği evler yasa dışı kabul ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?