Bu resmen işgal! Filistinler'in topraklarına el koydular

Yahudi işgalciler, işgal altındaki Şeria'nın batısındaki El-Halil kentinde, İsrail askerlerinin korumasında Yahudi yerleşim birimi inşa etmek için Filistinlilere ait topraklara el koydu.

Bu resmen işgal! Filistinler'in topraklarına el koydular

El-Halil kentine bağlı Halhul Belde Belediye Başkanı Hicazi Murib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir grup Yahudi işgalcinin gece saatlerinde beldedeki El-Cumcume tepesi bölgesine baskın düzenlediğini belirtti.

Murib, Yahudi işgalcilerin İsrail askerlerinin korumasında bölgede kamp alanı oluşturdukları ve çadırlar kurduklarını söyledi.

Yahudi işgalcilerin bu adımla bölgede Yahudi yerleşim birimi inşa etmeyi hedeflediğini vurgulayan Murib, bu bölgenin Halhul halkının özel mülkü olduğunu ve tapularının bulunduğunu kaydetti.

Murib, işgalcilerin bu girişimini kınayarak, Filistinlilerin topraklarına yerleşim birimi kurmalarına izin vermeyeceklerini vurguladı.

İşgale hız verdiler

İsrailli insan hakları kuruluşu B’Tselem’e göre, Donald Trump ABD’de iktidara gelişinden bu yana İsrail’in işgal altındaki Şeria'nın batısı ile Doğu Kudüs’te Yahudi yerleşim birimi inşa ve genişletme faaliyetlerine hız verdiği belirtiliyor.

İşgal altındaki Filistin topraklarında ikamet eden Yahudi işgalciler, sık sık Şeria'nın batısında Filistinli çiftçilerin en önemli geçim kaynağı olan zeytin ağaçlarını kesiyor veya ateşe veriyor, topraklarına el koymaya çalışıyor.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Şeria'nın batısında 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 600 binden fazla Yahudi işgalci, Şeria'nın batısında işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

AA

banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA KIZAN
MUSTAFA KIZAN - 3 ay Önce

israilin ZÜLMÜNE Mİ YANALIM MÜCADELE Mİ EDELİM.! YOKSA ŞU BİZİM MÜSLÜMAN ZİHNİLİ HABERİ KALEMİ BİLİNÇ ALTI DUYUSUNU HİSSİYAT ZAAFİYETİNE DÜŞMÜŞ HABER SİTELERİYLE Mİ VAKİT KAYBEDELİM YARABBİİİ….
İŞGALİN ÖNÜNE Bİ YASA DIŞI YAZDIN MI DURUMU KURTARDIKLARINI ZANNEDEN HABER SİTELERİ..!! SAMİMİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM TÜM İNAÇLI HABER SİTELERİNE BU BİLGİLERİ YAZIYORUM EGER SAMİMİ SENİZ NE ALA YOKSA SİZİ TERAZİSİ ŞAŞMAYAN BİR GÜNDE RABBİME HAVAVEEDECEĞİM VESSELAM.
siyonisleri : FİLİSTİNİN TOPRAKLARINDA yerleşimci “DOĞU BATI “ FİLSTİNLİLERİ KENDİ TOPRAKLARINFİLİSTİNLİ LERİ DE MÜLTECİ HABERİ YAPA BİLEN KABULLENEN ZİHİN HALİNE GELMİŞ …
ALLAH İÇİN HASSASİYET ALLAH İÇİN …

banner39