banner39

'Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde şehit sayısı 139'a yükseldi

Gazze sınırında düzenlenen "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri sırasında, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan bir Filistinli gencin daha bu sabah şehit düşmesiyle, eylemlerin başladığı 30 Mart'tan bu yana şehit olanların sayısı 139'a çıktı.

Filistin 14.07.2018, 13:47
'Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde şehit sayısı 139'a yükseldi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, dün "Gösterilerin 100. günü..Han el-Ahmer sakinlerine vefa" adı verilen Büyük Dönüş Yürüyüşü sırasında İsrail askerlerinin ateş açması sonucu yaralanan 20 yaşındaki Filistinli genç Nasır Muhammed Şurrab'ın bu sabah şehit olduğu belirtildi.

Şurrab'ın şehadetiyle Gazze sınırındaki eylemlerin başladığı 30 Mart'tan bu yana şehit olanların sayısı 139'a ulaştı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42. yılı nedeniyle 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

Gazze sınırında 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 139 Filistinli İsrail askerlerinin saldırıları sonucu şehit oldu, binlercesi yaralandı. İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler arasında, 2 gazeteci, 2 sağlık çalışanı da yer alıyor.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?