banner39

El Halil'de bir Filistinli daha vuruldu

İsrail işgali altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde, "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddia edilen bir Filisitinli vuruldu.

Filistin 13.12.2015, 21:01 14.12.2015, 07:11
El Halil'de bir Filistinli daha vuruldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil şehrinde İsrail askerlerinin, "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" öne sürülen bir Filisitinliyi vurduğu bildirildi.

Kiryat Arba Yahudi yerleşim birimi yakınlarında gerçekleştiği belirtilen olayla ilgili İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "El Halil şehrinde bir Filistinli kaldırımdan yürüyen bir yayaya bıçaklı saldırı girişiminde bulundu. Olay yerinde bulunan İsrail güçleri saldırgana ateş ederek karşılık verdi. Filistinli saldırgan Kudüs'te bir hastanede tedavi altına alındı" denildi.

Açıklamada vurulan Filistinlinin sağlık durumu hakkında detay verilmedi.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin de Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle bölgede gerginlik giderek artarken, ekim ayı başından bu yana İsrail güçleri ve yerleşimcilerce öldürülen Filistinlilerin sayısı 120'yi buldu. Aynı dönemde 21 İsrailli de hayatını kaybetti.

Öte yandan, İsrail'in, "tehdit unsuru olmayan Filistinlileri sokak ortasında yargısız infaza tabi tutması", insan hakları örgütlerinin eleştirilerine neden oluyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?