Erdoğan: Barış için bağımsız Filistin devleti kurulmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinlilere yönelik ayrımcılık politikalarının artarak devam ettiğine dikkati çekerek, "Ortadoğu’da kalıcı barış için tek yol, 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasıdır" dedi.

Filistin 29.11.2016, 19:02 29.11.2016, 19:02
Erdoğan: Barış için bağımsız Filistin devleti kurulmalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklamalarda bulundu.

Filistinlilere yönelik baskı politikalarının arttığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ortadoğu'da kalıcı barış için tek yolun, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulması olduğunu söyledi.

Filistinlilere ait toprakların iadesi için gereken adımların atılmasını vurgulayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"1948 yılından bu yana, Filistinli kardeşlerimize yönelik baskı, tehcir ve ayrımcılık politikaları maalesef artarak devam etti. Bizim beklentimiz, tarihi olarak Filistinli kardeşlerimize ait olan toprakların iadesi için gereken adımların derhal atılmasıdır.

Ortadoğu'da kalıcı barış için tek yol, 1967 sınırları temelinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasıdır.

400 yıl Kudüs'e adaletle hizmet etme bahtiyarlığına nail olan bir ecdadın torunları olarak, bizler her zaman Filistin'in yanında olacağız.

Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü'nün İslam dünyasında kardeşliğin pekişmesine, sorunların çözülmesine vesile olmasını diliyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?