banner39

Fetih'in kongresine Hamas da katılıyor

El Fetih'in 29 Kasım'daki kongrresine Hamas ve İslami Cihad da katılım sağlayacak

Filistin 28.11.2016, 09:35 28.11.2016, 09:35
Fetih'in kongresine Hamas da katılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hamas ve İslami Cihad hareketlerinin, Fetih Hareketinin, 7'nci Genel Kongresine katılacağı bildirildi.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fetih Hareketinin Ramallah'ta salı günü yapılması planlanan kongresi için resmi davet aldıklarını ifade ederek, "Hamas, Batı Şeria'dan bir heyetle Fetih'teki kardeşlerimizin davetine katılacak." dedi.

İslami Cihad Sözcüsü Davud Şihab da 29 Kasım'da Ramallah'taki Filistin Başbakanlık Konutu'nda yapılması kararlaştırılan kongre için Fetih'ten davet aldıklarını belirterek, konferansın açılışına Batı Şeria'dan İslami Cihad heyetinin katılacağını belirtti.

Fetih Hareketi'nin, 7'nci Genel Kongresi için aralarında Hamas ve İslami Cihad Hareketi'nin de bulunduğu bütün Filistinli gruplara davet gönderdiği bildirilmişti.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) çatısı altında bulunan gruplar içindeki en büyük örgüt olan Fetih Hareketi genel kongresinde yeni bir merkez komite seçiliyor.

Hareket, 2009'da Beytullahim'de düzenlediği 6'ncı genel kongresinde, periyodik olarak düzenlenmeyen kongrenin 6 yılda bir yapılması kararı almıştı. Ağustos 2015'te yapılması gereken 7'nci kongre Filistin'deki siyasi durum nedeniyle ertelenmişti.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?