banner15

Filistin'de İsrail saldırıları bu gece sürdü

İsrail işgal güçlerinin bir haftadır Gazz'ye düzenlediği hava saldırıları bu gece de devam ederken Batı Şeria'da iki kişi gözaltına alındı, 20 kişi yaralandı

Filistin'de İsrail saldırıları bu gece sürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin değişik yerlerindeki 7 hedefe hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

İsrail savaş uçakları, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin doğusu ve kuzeyi, Gazze'nin güneyindeki ez-Zeytune Mahallesi ve Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'taki 7 hedefe hava saldırısı düzenledi.

Görgü tanıkları, hava saldırılarında atılan füzelerin boş arazilere düştüğünü ifade etti.

Saldırılarda, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir askeri eğitim sahasının da hedef alındığı belirtildi.

Tıbbi kaynaklardan alınan bilgiye göre, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

BATI ŞERİA'DA İKİ GÖZALTI 20 YARALI

Batı Şeria'nın değişik yerlerinde İsrail işgal güçleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda 2 kişinin gözaltına alındığı, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kudüs'ün kuzeydoğusundaki er-Ram beldesinin girişinde, Kudüs ile Ramallah arasındaki Kalendiya kontrol noktasında ve Batı Şeria'nın güneyindeki El-Halil kentinin yakınındaki el-Arub Kampı girişinde İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, askerlerin plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası kullanması sonucunda 20 kişi plastik mermi ile yaralanırken, onlarca kişi de gazdan etkilendi.

Bu arada Ramallah'ın batısındaki en-Nebi Salih beldesi sakinlerinden alınan bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler beldeye baskın düzenleyerek, yerli halka saldırmaya kalkışması üzerine taraflar arasında çatışma çıktı. İsrail güçleri de yerli halka yönelik göz yaşartıcı gaz bombası ve gerçek mermi kullanarak çatışmaya müdahale etti.

Yerli halk, işgal güçlerin beldenin girişlerini beton bloklarla kapatarak, Yahudi yerleşimcilerin güvenliğini sağladığını ifade etti.

Filistinli kaynaklar da İsrail işgal ordusunun, Filistinlilerin ikamet ettiği bir çok beldenin girişlerini beton bloklarla kapattığını, Yahudi yerleşim birimlerinin girişlerinde ise İsrail güçleri tarafından güvenlik önlemleri alındığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2014, 08:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48