Filistin'de protesto gösterisi

Filistinli sol gruplar, Filistin-İsrail barış müzakerelerini protesto etti.

Filistin'de protesto gösterisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinli sol gruplar, Filistin ve İsrail arasında devam eden barış müzakerelerini Ramallah'ta protesto etti.

Demokratik Cephe, Ulusal Cephe, Halk Partisi ve Fida Hareketi gibi sol eğilimli gruplar tarafından Ramallah'ta düzenlenen gösteride, barış müzakereleri protesto edildi, görüşmelerin uzatılmaması çağrısında bulunuldu.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) üyesi Salih Rafet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD'nin sunduğu düşüncelerin, Filistinlilerin haklarını ihlal ettiği ve uluslararası yasalara aykırı olduğunu öne sürerek "ABD Başkanı Barack Obama'nın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a ilettiği düşünceler, ABD Dışişleri Bakanı John Kery'nin düşünceleriyle aynıdır. FKÖ ve Filistinli diğer gruplar, barış görüşmelerinin uzatılmasını kabul etmiyor" dedi.

Abbas'ı geçen pazartesi günü Beyaz Saray'da kabul eden Obama, Ortadoğu barış sürecinde ilerleme sağlamak için zor siyasi kararlar ve riskler almak zorunda kalınacağını belirterek "Önümüzdeki günlerde ve haftalarda ilerleme kaydettiğimizi sürdürdüğümüzü görmeyi ümit ediyorum” ifadesini kullanmıştı. Abbas da kaybedecek zamanları olmadığını belirtmiş, "Zaman bizim aleyhimize. Özellikle Ortadoğu ve tüm bölge zor bir durumla karşı karşıyayken, kalıcı bir barışı sağlamak için bu fırsatı değerlendirebileceğimizi ümit ediyorum” demişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 21:59
banner53
YORUM EKLE

banner39