banner15

Filistin'de yeni bir direniş örgütü daha kuruldu

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nden ayrılan bir grup Filistinli ''Filistin İslamî Halk Kurtuluş Cephesi" adında bir örgüt kurdu.

Filistin'de yeni bir direniş örgütü daha kuruldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'ne mensup bir grup tarafından yayınlanan bildiride, hareketin sosyalist düşünceyi benimsemeye devam etmesinin ardından cepheden ayrılıp İslamî söylemi olan yeni bir oluşum içine girdiklerini duyurdu.

Filistinhaber'e göre, FHKC mensuplarından bir grup Ramallah şehrinde kendilerinin İslami çizgiyi benimsediklerini ve "Filistin İslamî Halk Kurtuluş Cephesi" adında bir yapılanmaya gittiklerini duyurdu. Halk Cephesinin başka şehirlerdeki üyelerinden bir kısmının da yeni oluşumu destekledikleri belirtildi.

Cenin şehrindeki Filistin Halk Kurtuluş Cephesi mensupları yeni oluşumu desteklediklerini ve liderlik kadrosunda yer alan kişilere biat ettiklerini duyurarak, başka şehirlerdeki mensuplarından ve Filistin halkından İslamî söylemi olan bu yeni oluşumu desteklemelerini ve ona katılmalarını istediler.

Ramallah'ta yeni oluşumun başını çekenler, olup bitenlerin bir darbe veya bölünme olarak algılanmaması, düşünce özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 14:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48