banner15

Filistin'den müzakere için dört şart

Filistin'in Arap Birliği Daimi Temsilcisi Cemal eş-Şobeki, İsrail ile yeniden müzakere masasına oturmak için dört şart ileri sürdü

Filistin'den müzakere için dört şart

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin’in Kahire Büyükelçisi ve Arap Birliği Daimi Temsilcisi Cemal eş-Şobeki, İsrail ile yeniden müzakere masasına oturmak için dört şartın gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Kahire'de basın toplantısı düzenleyen Şobeki, "İsrail ile müzakerelere başlanabilmesi için yerleşim birimleri inşaatının durması, müzakerelerin uluslararası denetim altında gerçekleştirilmesi, İsrail'in iki devletli çözüm ve uluslararası meşruiyetten yana olduğunu açıklaması ve müzakereler için bir takvim belirlenmesi gerekmektedir." dedi.

"FİLİSTİNLİLER, İSRAİLLİLERİN MÜZAKERE İLKELERİNE BAĞLI KALMAMASINDAN ÇOK ÇEKTİ"

İsrail tarafının, Filistinlilerle doğrudan müzakerelere girebileceği yönündeki açıklamalarıyla ilgili olarak Şobeki, "23 yıldır İsrail ile müzakere ediyoruz. Filistinliler, İsraillilerin müzakere ilkelerine bağlı kalmaması ve hilelerinden çok çekti. Bu nedenle müzakereye hazırlık yapılmadan müzakere olmayacak." diye konuştu.

Şobeki, İsrail'in bu şartları yerine getirmemesi durumunda herhangi bir müzakereye girilmesinin yerleşim birimleri inşaatına kılıf bulunması anlamı taşıyacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 09:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35