Filistinli Ahed'in annesi ve kuzeninin de gözaltı süresi uzatıldı

İsrail askeri mahkemesi, "Hanzala Cesaret Ödülü" sahibi 16 yaşındaki Filistinli Ahed et-Temimi'nin ardından annesi ve kuzeninin de gözaltı süresini uzattı

Filistinli Ahed'in annesi ve kuzeninin de gözaltı süresi uzatıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askeri mahkemesi, "Hanzala Cesaret Ödülü" sahibi 16 yaşındaki Filistinli Ahed et-Temimi'nin ardından annesi ve kuzeninin de gözaltı süresini uzattı.

Ahed'in babası Basim Temimi, yaptığı açıklamada, Ofer Askeri Mahkemesi'nin, başsavcılığın talebi üzerine eşi Neriman ile erkek kardeşinin kızı Nur'un gözaltı süresinin "soruşturmaya devam edilmesi" gerekçesiyle gelecek pazartesiye kadar uzatılması yönünde karar verdiğini belirtti.

Ofer askeri cezaevinde dün görülen davada Ahed'in gözaltı süresi de aynı gerekçeyle pazartesi gününe kadar uzatılmıştı.

İsrail askerleri salı günü Ahed et-Temimi ile annesi Neriman'ı bir gün sonra sabah saatlerinde de kuzeni Nur Temimi'yi gözaltına almıştı.

"Filistinli cesur kız" olarak bilinen Ahed, 2012 yılında ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülü"ne layık görülmüştü.

"İsrail askerine kafa tutan Filistinli kız" olarak dünya gündemine gelen Ahed, Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da buluşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 19:11
banner53
YORUM EKLE

banner39