banner15

Filistinli aile, katillerin evinin yıkılmasını istiyor

Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülmesi olayının baş failine verilen hafif cezanın ardından ailesi mahkemeye başvurarak İsrail askerinin vatandaşlıktan çıkarılarak evinin yıkılmasını talebetti

Filistinli aile, katillerin evinin yıkılmasını istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin'de Muhammed Ebu Hudayr'ın ailesi, Avukat Mühenned Cebbara aracılığıyla İsrail yönetiminin İçişleri Bakanı Arye Deri'ye başvurarak oğullarının katillerinin İsrail yönetimi vatandaşlığından çıkarılmalarını talep etti.

Aile, bir başka dilekçeyle de İsrail yönetimi Savunma Bakanı Moşe Yaalon'a başvuruda bulunarak, Ebu Hudayr'ın katillerinin evlerinin derhal yıkılmasını istedi.

Aile bu kararı İsrail mahkemesinin geçen hafta Muhammed Ebu Hudayr'ın kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülmesi olayının baş faili Yosef Haim Ben-David'i müebbet ve 20 yıl hapis cezası, 170 bin şikele varan para cezası ile cezalandırarak cinayetin işlendiği araca el konulması kararından sonra aldı.

Avukat Mühenned Cebbara, bakanlara gönderdikleri dilekçelerde, cinayetin tamamen ideolojik nedenlerle işlendiğini ve Ebu Hudayr'ın Filistinli ve Arap olduğu için katledildiğinin mahkeme kararıyla tescil edildiğine dikkat çektiklerini bildirdi.

Cinayetin 2005 yılında kabul edilen terörün finansmanını engelleme yasasının "1(A)" bendine girdiğine işaret eden Cebbara, yasanın İçişleri Bakanı ve Savunma Bakanı'na katilleri vatandaşlıktan çıkarma ve evlerini yıkma yetkisi verdiğini söyledi.

Avukat Cebbara, bakanların Ebu Hudayr ailesinin taleplerini yerine getirmemeleri halinde İsrail Yüksek Mahkemesi'ne başvuracaklarını bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 11:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48