banner39

Filistinli bebeğin şüphelileri serbest bırakıldı

İsrail’in iç güvenlik ve istihbarat örgütü Şin Bet, kundaklanan evde yanan Filistinli Bebek soruşturması kapsamında gözaltına alınan dokuz kişinin serbest bırakıldığını açıkladı

Filistin 11.08.2015, 12:23 11.08.2015, 12:23
Filistinli bebeğin şüphelileri serbest bırakıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'de Filistinlilere ait bir evin kundaklanması sonucu yanan Filistinli bebeğin soruşturmasında gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.

İsrail’in iç güvenlik ve istihbarat örgütü Şin Bet'ten AFP'ye yapılan açıklamada: " Sorgulama için tutuklanan herkes dün serbest bırakıldı" denildi.

İsrail, 18 aylık bebek ve babasının öldüğü kundaklama olayından sonra kapsamlı bir soruşturma kapsamında şüphelileri gözaltına aldığını açıklamıştı.

Haaretz gazetesi Adei Ad karakolunda iki, Batı Şeria Baladim karakolunda yedi olmak üzere toplam dokuz kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı.

Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin geçen hafta Nablus kentinin Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi kundaklaması sonucu çıkan yangında Ali Devabişe isimli 18 aylık bebek hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları ağır yaralanmıştı. Saldırı, Filistin ve uluslararası toplumda büyük infiale yol açmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?