Filistinli esirlere işkence yapıldı

Filistinli Esirler Cemiyeti, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında gözaltına alınan 3 kişinin feci şekilde darbedildiği ve işkenceye maruz kaldığını açıkladı

Filistin 13.08.2014, 19:54 13.08.2014, 19:54
Filistinli esirlere işkence yapıldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail'in, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında gözaltına alınan 3 kişinin işkenceye maruz kaldığı öne sürüldü.

Filistinli Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamada, Cemiyet avukatlarından Yusuf en-Nasasra'nın, İsrail'in güneyindeki Aşkelon Cezaevini ziyaret ettiği belirtilerek "Saldırılar sırasında gözaltına alınan 3 kişi, feci şekilde darbedildi ve işkenceye maruz kaldı" denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Han Yunus'ta gözaltına alınan Ahmed Teymur Ebu Reyde yaralı olduğu halde İsrail askerleri tarafından darbedildi. Huzaa beldesine yönelik saldırılarda yaralanan Halid Kamil İbrahim en-Neccar da kanaması olduğu halde gözaltına alındı ve tedavisi yapılmadı. Daha önce cerrahi operasyon geçiren ve çeşitli hastalıkları bulunan bir diğer Filistinli Mümin Halid en-Neccar da gözaltında şiddete maruz kaldı."

Açıklamada ayrıca İsrail askerlerinin, 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda Gazze'de 26 kişiyi gözaltına aldığı ve bu kişilerin Aşkelon Cezaevinde tutulduğu bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?