banner39

Filistinli gruplardan birlik toplantısı

Filistinli gruplar iç barışı görüşmek üzere Gazze’de bir araya geldi

Filistin 10.03.2011, 13:32 10.03.2011, 13:32
Filistinli gruplardan birlik toplantısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İslamî Direniş Hareketi Hamas’ın daveti üzerine dün akşam Gazze’de bir araya gelen Filistin direniş grupları Filistin ulusal birliğini sağlama ve iç bölünmeyi ortadan kaldırma yollarını tartıştı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, ulusal birliği sağlamak için Hamas’ın yaptığı çağrıya olumlu yanıt veren direniş grupları dün akşam Gazze’deki Kudüs Otelinde bir araya geldiler.

Toplantıya katılan gruplara yakın güvenilir kaynaklar, muhabirimize verdikleri bilgide, toplantıda özellikle birliğin sağlanması için kapsamlı diyalog görüşmelerine dönme yollarının tartışıldığını ifade ettiler.

İslamî Direniş Hareketi Hamas liderleri daha önce yaptıkları açıklamalarda iç bölünmenin ortadan kaldırılıp birliğin sağlanması için kapsamlı bir proje üzerinde çalıştıklarını ve projeyi yakında kamuoyuna duyuracaklarını ifade etmişlerdi.

İsrail ile Amerika’nın yörüngesinde hareket eden, kendi halkının hak ve hukukunu işgal yönetiminin çıkarları ve kendi makamını korumak için yok eden Fetih yönetiminin dışa bağımlılığı ve sorumsuz tutumları nedeniyle Filistin’de birlik bir türlü sağlanamıyor.

Yorumlar (1)
erdal 12 yıl önce
iki birlik olacak biri filistin birliği diğeri islam birliğikafirlerin kuşkusu olmasınmuslumanlarında zateni bundan hiç bir şüphesi yoktur bu iki birlik olacaktır allahın vadettiği bu zaman çok yakındır
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?