banner39

Filistinli gruplardan 'Kudüs İntifadası'na devam

Filistin'de bir araya gelen direniş grupları Kudüs intifadasının devam ettirilmesi için halk desteğini istedi

Filistin 10.10.2016, 16:52 10.10.2016, 16:52
Filistinli gruplardan 'Kudüs İntifadası'na devam

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistinli grupların temsilcileri, Kudüs'te gerçekleştirilen son eylemi değerlendirerek, Kudüs İntifadası'nın devam etmesi ve intifadaya halk desteğinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın Han Yunus'un doğusundaki Beni Süheyla beldesinde dün akşam düzenlediği toplantıya katılan grup temsilcileri, intifadanın daha etkin hale getirilmesini istedi.

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Kudüs eyleminin intifadanın devam ettiğini ve işgalcinin intifadayı bastırma girişimlerinin başarılı olamayacağını gösterdiğini söyledi.

Hamas Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Kudüs ve Mescid-i Aksa Yahudilerden temizleninceye, esirler özgürlüğe kavuşup mülteciler vatanlarına dönünceye kadar direnişin ve cihadın devam edeceğini söyledi.

Meşal, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde dün ateş açma eylemini gerçekleştiren Şehit Misbah Ebu Subeyh'in ailesiyle dün akşam telefon görüşmesi yaptı. Başta şehidin babası Hacı Ebu Misbah olmak üzere tüm aile fertlerine başsağlığı dileyen Meşal, vatanını, halkını, Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunmak için Allah yolunda can veren oğullarının şehadeti dolayısıyla aileyi tebrik etti.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?