banner15

Filistinli hemşire Rezzan'ın katili aranıyor

Kariyer hedefi için İsrail adına çalışan 18 yaşındaki Amerikan askeri savaş suçlusu olarak aranırken, koca yürekli Filistinli hemşire Rezzan Neccar, ardında sevgi seli bıraktı

Filistinli hemşire Rezzan'ın katili aranıyor

Şerife Yılmaz /Dunyabulteni.net

Filistin'li gencecik bir hemşire.. Adı Rezzan..
Henüz 21 yaşındaydı..
1 hafta önce nişanlanmıştı.

Gazze’de görev yaparken İsrail kurşunlarıyla şehit edilen hemşire Rezzan Neccar için duyulan öfke her geçen saat artıyor.

Bir hafta önce nişanlanan 21 yaşındaki çiçeği burnunda gönüllü hemşirenin ölümü tüm İslam alemini derinden sarstı. Savaş meydanlarında dünyanın hiçbir yerinde sağlık çalışanları hedef alınmazken İsrail adına çalışan gözünü kan bürümüş askerlerin hedefi olan hemşire Rezzan için bir çok sağlık kuruluşu sağlık görevlilerini tepkiye davet etti.

Tepki derken bunu kınamayınız. Miting yapmayı küçümsemeyiniz. Filistin için çıkardığınız her ses, size "Bir zulüm görürseniz onu önce elinizle engelleyin, yapamıyorsanız dilinizle engelleyin, bunada gücünüz yetmiyorsa kalpten buğz edin, tabi bu imanın en alt tabakasıdır! (Hadis-i Şerif) gereği görevdir.

 

Kutsal toprakları tüm yoksunluklarına rağmen taşlarıyla ve canlarıyla korumaya çalışan Filistinliler için kendilerini hiç görmemiş insanların onların adını bağırmaları onlara güç veriyor yanlız olmadıklarını görüyorlar.

Katil 18, Şehid Rezzan 21 yaşında

İsrail adına çalışan Rebecca isimli 18 yaşındaki Amerikan vatandaşı kariyerini yükseltmek için geldiği İsrail ordusu sivil istihbaratında eğitim gördü. Facebook hesabı üzerinden gönüllü hemşire Rezzan Neccar'ı öldürmekle övünen İsrail uşağının hakettiği cezayı alması için sosyal medya üzerinden talepler yağmaya başladı bile.

Rezzan'ı öldüren 18 yaşındaki katil sosyal medyadan kariyeri için övgü beklerken şimdi savaş suçlusu olarak cezalandırılmak üzere aranmaya başladı.

Kudüs ve Kutsal Mekanlara Destek için İslam-Hristiyan Komisyonu Genel Sekreteri Henna İsa, İsrail güçlerinin Filistinli gönüllü hemşire Rezzan en-Neccar ı şehit etmesini açık savaş suçu olarak nitelendirdi.

Hemşire Rezzan'ın cenazesine binlerce insan katıldı. Yaralıların yardımına koşmayı hayatına şiar edinen ve toprakları için hiç bir zaman umudunu kaybetmeyen Rezzan'ın ardından büyük bir sevgi seli aktı.

Sokaklara sığmayan insanlar binaların çatısına çıkarak cenaze namazında hazır bulundu.

Ölmeden önceki son sözleri “Formam temiz ve kıymetli insanların kanıyla boyandı. Ben bununla şeref duyuyorum.” olan koca yürekli hanım kız Rezzan en-Neccar, mekanın cennet olsun. Kanın yerde kalmayacak.

Hoşçakal Rezzan..

Rezzan'dan geriye kalanlar..

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 16:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48