banner39

Filistinli mahkumların tedavisi yapılmıyor

Filistinli yetkililer İsrail cezaevlerindeki iki mahkumun sağlık durumlarının kötüye gittiği halde tedavilerinin yapılmadığını açıkladı

Filistin 20.10.2013, 16:51 20.10.2013, 16:51
Filistinli mahkumların tedavisi yapılmıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin Yönetimi Esirler Bakanlığı, İsrail'in Negev ve Hedarim hapishanelerindeki Mutasım Redad ve Murad Saad isimli Filistinli mahkumların sağlık durumlarının kötüleştiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 20 yıl hapis cezası alan ve Hedarim hapishanesinde tutulan Redad'ın bağırsak kanserine yakalanması ve devam eden kanamaları nedeniyle sağlık durumunun kötüleştiği ifade edildi. Redad'ın kemoterapi tedavisini gereken sıklıkla görmediği ve kalbinde ritim bozukluğu oluştuğu da kaydedildi.

Negev hapishanesindeki Filistinli mahkum Saad'ın da vücudundaki tümörler ve iki yıl önce yaşadığı beyin kanaması nedeniyle sağlık durumunun çok kötü olduğu belirtildi. Açıklamada, 12 yıl hüküm giyen Saad'ın 10 ayda 10 kilo kaybettiği, baş, mide ve ağzından numuneler alındığı ancak bu örnekler üzerinde yapılan tahlillerin sonuçlarıyla ilgili kendisine bilgi verilmediği dile getirildi.

Bakanlığın rakamlarına göre, İsrail hapishanelerindeki 4 bin 660 Filistinli tutuklu ve mahkum arasında  bin 500 hasta bulunuyor. Sağlık durumları kritik olan 12 mahkum ise Ramle Hapishanesi Hastanesi'nde tedavi görüyor.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?