banner15

Filistinlilerden Arjantin'e 'Kudüs'te maç yapmayın' çağrısı

Filistin Futbol Federasyonu'nun çağrısıyla, İsrail işgali altındaki Batı Şeria'nın El-Bire kentindeki Arjantin diplomatik temsilciliği önünde toplanan Filistinliler, Arjantin milli takımından, İsrail ile Kudüs'te maça çıkmaması talebinde bulundular.

Filistinlilerden Arjantin'e 'Kudüs'te maç yapmayın' çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria'daki Filistinliler, İsrail ile Kudüs'te dostluk maçı oynamaya hazırlanan Arjantin'den bu kararını değiştirmesini istedi.

Filistin Futbol Federasyonu'nun çağrısıyla Batı Şeria'nın El-Bire kentindeki Arjantin diplomatik temsilciliği önünde toplanan Filistinliler, Arjantin milli takımından maça çıkmamasını talep etti.

'İSRAİL'İN KUDÜS'TE MAÇ ISRARI SPORDAN ÇOK SİYASET ARACINA DÖNÜŞTÜ'

Eylemde konuşma yapan Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril er-Racub, "Karşılaşma, İsrail'in, başkenti olduğunu ileri sürdüğü Kudüs'te yapılması yönündeki ısrarı yüzünden spordan çok siyaset aracına dönüştü." dedi.

Maçın işgal altındaki topraklarda yapılmasının, uluslararası kanunları ve FIFA kurallarını ihlal anlamı taşıdığını kaydeden Racub, Arjantin'deki ilgili taraflara maçı iptal etme çağrısında bulunduklarını aktardı.

LİONEL MESSİ'YE ÖZEL ÇAĞRI

Arjantin milli takımı oyuncularına da seslenen Racub, Lionel Messi'den "İsrail işgalinin kara yüzünü beyazlatmak için araç olmamasını" ve maça çıkmamasını istedi.

Racub, "Messi maça katılma konusunda ısrarcı olursa aleyhinde Filistin, Arap ülkeleri ve uluslararası düzeyde kampanya başlatırız. Onun da ülkesinin de bu maça katılmamasını umuyoruz." ifadelerini kullandı.

Arjantin-İsrail milli futbol takımlarının 9 Haziran'da karşı karşıya gelmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 16:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48