banner39

FKÖ'den İsrail seçim sonuçları açıklaması

FKÖ Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Abdurabbu, "İsrail'deki seçim sonuçları ırkçı siyasetin, işgalin ve Yahudi yerleşim yerlerinin devam edeceği anlamını taşıyor" dedi.

Filistin 18.03.2015, 18:57 18.03.2015, 18:57
FKÖ'den İsrail seçim sonuçları açıklaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), genel seçim sonuçlarının "İsrail'in mevcut siyasetinin devamı" anlamına geldiğini savundu.

FKÖ Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Yasir Abdurabbu, yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail'deki seçim sonuçları, ırkçı siyasetin, işgalin ve Yahudi yerleşim yerlerinin devam edeceği anlamını taşıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Filistin'in "ağır bir savaşla karşı karşıya" olduğunu dile getiren Abdurabbu, ulusal birlik hükümeti konusundaki mutabakatın sağlanmasıyla kozların iyi kullanılması halinde imkanlarının "zayıf veya sınırlı olmadığını" kaydetti.

Gazze Şeridi ve Batı Şeria’nın birleşmesi, Hamas, Fetih ve diğer gruplar arasındaki anlaşmazlıkların sonlandırılmasının da mümkün olabileceğini ifade eden Abdurabbu, bu çerçevede devlet başkanlığı, parlamento ve FKÖ seçimlerinin en kısa sürede yapılması çağrısında bulundu.

İsrail'de dün gerçekleştirilen erken genel seçimlerde Başbakan Binyamin Netanyahu'nun lideri olduğu Likud Partisi seçimleri önde tamamlamıştı. Açıklanan son verilere göre, Likud'un 30 koltuk kazandığı seçimde, İzak Herzog ve Tzipi Livni liderliğindeki "Siyonist Birlik" 24, Birleşik Arap Listesi ise 14 koltuk elde etti.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?