banner39

Gazze halkı da meydanlardaydı

İsrail kuşatmasının son bulması ve Filistin içi bölünmenin sona erdirilip bütün gruplar arasında birliğin sağlanması için bugün Gazze halkı gösteri düzenledi

Filistin 04.03.2011, 16:58 04.03.2011, 16:58
Gazze halkı da meydanlardaydı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Beş yıldır devam eden İsrail kuşatmasının son bulması ve Filistin içi bölünmenin sona erdirilip bütün gruplar arasında birliğin sağlanması için bugün Gazze halkı Cuma namazının ardından bir gösteri düzenledi.

Filistin Haber Merkezi'nin haberine göre, Hamas’ın çağrısı üzerine Gazze halkı bugün Cuma namazının ardından meydanlara akıp taleplerini dile getirdi.

Kaynaklar, Camiden çıkıp bir araya gelen halkın daha sonra Gazze’deki meclis binası önünde toplanacağını ve burada Hamas liderlerinden Dr. Halil El-Hayye’nin konuşmasını dinleyeceği duyurmuştu.

Hamas’ın çağrısına uyup bugün meydanları dolduran Gazze halkına teşekkür ettiklerini söyleyen milletvekili Dr. Salah El-Berdevil ise şunları söyledi: “İç bölünmenin sonlandırılmasından bahsettiğimizde aslında biz bu konuda Filistin halkının birlik arzusunu seslendirmiş oluyoruz.”

Hamas’ın bölünmeyi sonlandırma çağrısını olumlu bulduklarını ve bu tavrı takdir ettiklerini söyleyen milletvekili Hasan Harişe ise, böyle bir adımın son derece önemli olduğunu söyledi.

Hamas gibi Fetih ve diğer hareketlerin de Batı Yaka’da olumlu adımlar atmalarını umut ettiklerini söyleyen Harişe, bu konuda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?