banner15

Gazze saldırısında ölü sayısı 35'e çıktı

İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında tarlada çalışan bir baba oğul ve 80 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti böylece ölü sayısı 35'e yükseldi

Gazze saldırısında ölü sayısı 35'e çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında 1'i kadın 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Gazze'deki görevi fiili olarak devam eden eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'in Gazze'nin merkezindeki En-Nusayrat bölgesindeki tarım alanlarına düzenlediği hava saldırılarında Abdunnasır Ebu Kuveyk (60) ve oğlu Halid'in hayatını kaybettiğini belirtti.

Kudra, İsrail'in attığı bir füzenin de Gazze'nin Mugraga bölgesindeki tarım alanına düştüğünü, füzeye ait şarapnel parçaları nedeniyle Nayife Faracallah (80) isimli yaşlı bir kadının öldüğünü söyledi.

İsrail işgal ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken 20'si kadın ve çocuk 35 kişi öldü, 290 kişi de yaralandı. Ölenlerden en az 5'inin çocuk olduğu bildiriliyor.

BATI ŞERİA’DA 7 FİLİSTİNLİYE GÖZALTI

Öte yandan İsrail işgal ordusunun, Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde 1'i öğretim üyesi 7 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Görgü tanıklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri, Nablus kentindeki en-Necah el-Vataniyye Üniversitesi Öğretim Üyesi Gassan Zevkan ve Hamas yöneticilerinden Vail Heşaş'ı evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Ayrıca Nablus'un güneyindeki Beyta beldesi, Cenin ve Beytullahim'de 5 Filistinlinin gözaltına alındığı kaydedildi.

İsrail, pazartesi günü Gazze'de "Protective Edge" (Koruyucu Hat) isimli operasyonun başlatıldığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2014, 07:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48