banner39

Gazze'de İsrail'e protesto

İsrail ordusunun, Batı Şeria'nın El-Halil kentinde 2 Filistinli'yi öldürmesi, Gazze'de protesto edildi.

Filistin 24.09.2014, 00:18 24.09.2014, 00:18
Gazze'de İsrail'e protesto

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ordusunun El-Halil'de düzenlediği operasyonla Amir Ebu Iyşe ile Mervan el-Kavasımi'yi öldürmesini protesto eden yüzlerce Filistinli, Gazze'deki Cibaliya Mülteci Kampı'nda gösteri düzenledi.

Gösteride, İsrail'in Filistinliler'e yönelik hak ihlalleri protesto edilirken Batı Şeria'daki Filistin yönetiminden güvenlik alanında İsrail ile işbirliği yapmaması talep edildi.

Eyleme katılan Hamas yöneticilerinden Muşir el-Mısri, gösteride yaptığı konuşmada, "Siyonistlerin, ateşkes maddelerine, Hamas ve Filistinli grupların taleplerine uymaktan başka seçeneği yok. İsrail ile ateşkesin sürdürülebilirliği, İsrail'in dolaylı görüşmelerde, üzerinde anlaşma sağlanan ateşkes maddelerine uymasına bağlı" dedi.

Iyşe ve Kavasımi'nin öldürülmesinin ardından oluşacak tepkilerin sorumlusunun İsrail olduğunu vurgulayan Mısri, "Batı Şeria'da meydana gelen olaylardan, Siyonistlerin işlediği suçlardan Filistin yönetimi de büyük ölçüde sorumlu. Çünkü onlar da bu suikaste ortak" diye konuştu.

İsrail ordusu, 12 Haziran'da kaybolan ve ölü bulunan 3 Yahudi yerleşimciyi kaçırmakla suçladığı Filistinli Amir Ebu Iyşe ile Mervan el-Kavasımi'nin, El-Halil'de düzenlenen operasyonda öldürüldüğünü açıklamıştı.

 

 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?