banner15

Gazze'de pizza festivali

İtalyan 3 aşçı Gazzelilere İtalyan yemek kültürünü tanıtan, pizza ve makarna hazırlama atölyesi açtı

Gazze'de pizza festivali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İtalyalı aşçılar, İsrail saldırıları ve ablukasının yaralarını sarmaya çalışan Gazze Şeridi'nde Filistinli şef ve ev hanımlarına İtalyan usulü pizza ve makarna yapmayı öğretti.

İtalyan aşçı Maurizio Domingo, İtalya'nın Sardinya adasında pizza üzerine bir lokantaya sahip olduğunu ancak Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde İtalyan kültürü ve yemeklerinin sırrını tanıtacağı bu tura katılmak için lokantasını yaklaşık bir aydır kapattığını belirtti.

Domingo, 13 yaşından beri pizza yaptığını ve yüksek öğrenimini otelcilik alanında tamamladığını anlatarak, "Gazze Şeridi'ne, 10 yıldan bu yana abluka altında olan halkla dayanışma için geldik. Diğer bir geliş amacımız ise aşçılara mutfağa saygı göstermeyi, sade malzemeleri kullanmaya özen göstererek pizza ve makarna yapım aşamalarını öğretmek." dedi.

Ziyaret ettiği bir lokantada Filistin'in geleneksel yemeği olan, bol sumaklı tavuk, soğan ve saç ekmeği kullanılarak pişirilen "musahhan" isimli yemeği öğrendiğini söyleyen Domingo, Gazze'de yöresel yemek pişirme kültürünü öğrenmek istediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 11:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48