banner15

Gazze'de tünel kazası: 6 ölü

Hamas'a bağlı beş Kassam Tugayı üyesi ve bir sivil Gazze'deki bir tünel çalışması sırasında meydana gelen kaza sonucu hayatını kaybetti

Gazze'de tünel kazası: 6 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Filistin'de meydana gelen bir tünel kazası sonucu 6 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerden beşinin Hamas'a bağlı İzzeddin Kassam Tugaylarına mensup oldukları, birininse sivil olduğu bildirildi.

İsrail'in saldırıları ve ambargodan dolayı Filistin'in dışarıya açılan en önemli kapısı olan tüneller, Gazze nüfusunun birçok ihtiyacının karşılanması ve İsrail'in saldırılarına karşı sığınak görevi görmesi nedeniyle hayati önem taşıyor. 

Tünel çalışmaları sırasında meydana gelen kazanın nedenine dair herhangi bir açıklama yapılmazken kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri, şu şekilde açıklandı;

Şucaiyye mahallesindeki Islah Camisi'nden Selman Nuaym el-Harazin (25), aynı mahalledeki Bisiso Camisi'nden Ahmed Halil Iyad (23), yine aynı mahallede Tarık ibnu Ziyad Camisi'nden İbrahim Salih el-Arkan (24), Selam Camisi'nden Raid Kâmil Merşud (22), Ahmed Yasin Camisi'nden Halil İsmail el-Garabilmi (23).

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 16:28
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48