Gazze'de tünellerde mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı

Gazze'de, Mısır tarafından su pompalanması nedeniyle çöken 2 tünelde mahsur kalan 21 işçiye ulaşıldığı bildirildi

Filistin 08.12.2015, 23:37 09.12.2015, 07:55
Gazze'de tünellerde mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze'de, Mısır tarafından su pompalanması nedeniyle çöken 2 tünelde mahsur kalan 21 işçiye ulaşıldığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, sivil savunma ve sağlık ekiplerinin sabah saatlerinden itibaren aralıksız devam ettiği kurtarma çalışmaları sonucunda, tünellerde mahsur kalan 21 işçi sağ olarak kurtarıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Gazze'deki Sivil Savunma Birimi Sözcüsü Muhammed Meydene daha önce yaptığı açıklamada, çökme meydana geldiğini, içeride bulunan 28 işçiden 7'sinin kurtarıldığını, 21'ine ulaşılamadığını duyurmuştu. 

İsrail ablukası altındaki Gazze'de demokratik seçimle iş başına gelen Hamas'ın yönetimi devralmasının ardından, 2007 yılında Mısır-Gazze arasındaki Refah Sınır Kapısı, ticari geçişlere kapatılmıştı. İsrail ablukası ve sınır kapısının kapatılması nedeniyle Filistinliler, temel ihtiyaçlarını giderebilmek için tünellere yönelmişti. Mısır'da 3 Temmuz 2013'teki darbenin ardından iktidara gelen askeri yönetim, Filistinlilerin "can damarı" olarak gördüğü tünellerin büyük kısmını yıkmıştı. Mısır yönetimi bir süredir tünelleri yıkmak için su pompalama yöntemini kullanıyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?