banner39

Gazze'den BM okullarına 'müfredat' tepkisi

Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı, UNRWA okullarında izinsiz bir şekilde okutulan müfredatın 'milli değerlere aykırı' konular içerdiğini belirtti

Filistin 11.02.2014, 11:46 11.02.2014, 11:46
Gazze'den BM okullarına 'müfredat' tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazze'deki Filistin Hükümeti Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'na (UNRWA) bağlı okullarda izinsiz okutulan müfredatın "milli değerlere aykırı" konular içerdiğini belirterek, buna tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "UNRWA'nın okullarında bakanlığın bilgi ve onayı olmaksızın okutulan müfredatı kınıyoruz. Bu ders programı Filistin toplumunun kültürel yapısıyla bağdaşmıyor. Filistinli öğrencilerin beyinlerini yıkayarak, halkımızı öldürmeye devam eden İsrail işgalini kabul ettirmeyi amaçlıyorlar" denildi.

UNRWA'nın uyguladığı ders programının Filistin tolumunun kültürüne ve İslami değerlere aykırı nüveler barındırdığı ve bunun tehlike arzettiğinin dile getirildiği açıklamada, UNRWA yönetimine söz konusu müfredatın ve kitapların kaldırılmasına yönelik "sert bir mesajın" iletildiği ifade edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?