banner39

Gazzelilerden BM'ye protesto

Gazzeliler, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'nın Gazze ofislerini kapatmasını protesto ediyor

Filistin 09.04.2013, 13:07 09.04.2013, 13:07
Gazzelilerden BM'ye protesto

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazze'deki Filistinli mülteciler, BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı(UNRWA)'nın gıda yardımının ve mali desteğin azaltılması yönünde aldığı kararı protesto etmeye devam ediyor.

UNRWA merkez binasının önünde bir araya gelen göstericiler, gıda yardımı ve mali desteğin azaltılması kararına tepki göstererek, "Hakkımızı verin", "Bir lokma ekmek için bizimle savaşmayın", "Mesajımız BM'ye: Topraklarımızı geri verin" yazılı dövizler taşıdı.

Merkezin giriş kapılarını kapatan protestocular, UNRWA çalışanlarının binaya girişine izin vermedi.

Filistinli mülteciler, dün de UNRWA önünde gösteri düzenlemiş, kararı protesto etmek isteyen bir eylemci kendini yakmak istemişti. Ancak eylemcinin bu girişimi diğer göstericiler tarafından engellenmişti.

UNRWA, bütçe açığı sebebiyle yapılacak yardımların azaltılması yönünde karar almıştı. Filistinli mültecilerin söz konusu yakma eyleminin ardından kuruluşun ofislerinden birine zorla girmeye çalışması üzerine UNRWA, yetkili mercilerden güvence alana kadar merkezlerin kapalı tutulacağını bildirmişti.

UNRWA Gazze Temsilcisi Adnan Hasne, UNRWA'nın bazı güvenceler aldığını ve salı sabahı ofislerini yeniden açmaya karar verdiğini söylemişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?