Gazzelilerden Katar'a teşekkür mitingi

Gazze'de Katar'ın bölgeye yaptığı yardımlara teşekkür için bir miting düzenlendi

Gazzelilerden Katar'a teşekkür mitingi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazze'de "Katar'a teşekkür" mitingi yapıldı. Gazze Çalışma ve İskan Bakanı Yusuf el-Gariz, Meslek Sendikaları Birliği tarafından Katar'ın Gazze'ye yaptığı "maddi ve manevi yardımlara teşekkür" amacıyla düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, Katar'ın Gazze'nin imarı için 400 milyon doların üzerindeki yardım yaptığı ifade etti.

Gazze Meslek Sendikaları Birliği yetkilisi İhab Nahhal, "Eski Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife Al Sani'nin Gazze ziyaretiyle, Katar ablukayı ilk kıran ülkedir" dedi.

Milletvekillerinin katıldığı mitingde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, babası eski emir Hamad Al Sani'nin fotoğrafları taşınırken, "Bütün teşekkürler Katar yöneticileri ve halkı için" şeklinde ifadelerin yer aldığı, pankart ve dövizler taşındı.

Eski Katar Emiri Hamad Al Sani, 2012 yılında Gazze'ye yaptığı ziyarette, bölgenin imarı için yaklaşık 407 milyon dolar yardım yapmıştı. Katar ayrıca geçen aralık ayında Filistin hükümetine, Gazze'deki elektrik santralinin çalışmasında kullanılan akaryakıtın vergisini karşılaması için 10 milyon dolar vermişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 16:38
banner53
YORUM EKLE

banner39