banner39

Gazze'ye dayanışma konvoyu giriş yaptı

Mısır devriminin ardından ilk kez bir yardım konvoyu Gazze topraklarına girdi

Filistin 07.03.2011, 12:12 07.03.2011, 12:14
Gazze'ye dayanışma konvoyu giriş yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

25 Ocak’ta başlayan Mısır devriminin ardından ilk kez bir yardım konvoyu Gazze topraklarına girdi. Gazze Kuşatmasını Kırmak İçin Dünya Koalisyonuna ait bir yardım konvoyunun dün akşam Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptığı belirtildi.

Rafah sınır kapısından önemli bir kaynak yaptığı açıklamada şu bilgiyi verdi: “Değişik ülkelere mensup insanların oluşturduğu uluslararası heyet dün akşam Gazze’ye giriş yaptı. Heyeti Kuşatmayı Kırmak İçin Hükümet Komisyonu üyeleri karşıladı. Yardım konvoyu işgal ordusunun savaşta yerle bir ettiği Gazze’yi imar için sembolik olarak bir torba çimento da getirdi.”

Dünya Koalisyonunda yer alan Mısırlı aktivist Ahmed El-Âsi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mısır’dan iki, İrlanda’dan İki, İngiltere’den iki, Amerika’dan iki, Yunanistan’dan iki ve Macaristan’dan bir kişinin katıldığı heyet Mısırlı yetkililerin izin vermesi üzerine Gazze’ye giriş yaptı. Mübarek rejiminin gelen yardım konvoylarını engelleme politikası değişti. Artık bir sorun çıkarılmıyor.”

El-Âsi devamla, kuşatmayı reddettiklerini ortaya koymak için Gazze’yi ziyaret ettiklerini belirterek, heyete katılan iki Mısırlının Mısır devrimine katılan kişiler olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?