banner15

Gazze'ye hava saldırılarında iki günde 22 ölü-VİDEO

İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye düzenlediği saldırılarda bugün 14 kişi hayatını kaybederken iki günde ölenlerin sayısı 22'ye çıktı

Gazze'ye hava saldırılarında iki günde 22 ölü-VİDEO

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki bir eve düzenlediği hava saldırısında 7 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı bildirildi. Bugün meydana gele saldırılar 14 kişi hayatını kaybederken son iki günde ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi, yaralı sayısı ise 98 oldu.

Gazze'deki görevi fiili olarak devam eden eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kidra, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde "Kevari" ailesine ait bir eve düzenlenen hava saldırısında 7 kişinin öldüğünü, 25 kişinin yaralandığını açıkladı.

Kidra, yaralılardan bazısının durumunun ağır olduğunu belirtti.

İSRAİL İŞGAL ORDUSU CANLI KALKAN OLAN SİVİLLERİ VURDU

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail işgal ordusu, saldırı düzenleyeceklerini belirterek söz konusu evin sahiplerinden evi boşaltmalarını istedi. İsrail'in talebini reddeden Filistinli siviller de evi korumak için çatıya çıkarak canlı kalkan olmayı amaçladı.

İsrail’in sivillere rağmen evi bombaladığı kaydedildi.

Son saldırıyla İsrail'in iki gündür Gazze'ye düzenlediği operasyonlarda ölen Filistinlilerin sayısı 22'ye, yaralananların sayısı ise 98'e yükseldi.

İsrail işgal ordusu Refah'a hava saldırısı düzenledi. Beyt Lahiye'de ise Filistinli bir aileye ait bir evi roketlerle bombaladı.

KASSAM KOMUTANI DA ÖLDÜ

Saldırılarda hayatını kaybedenler arasında Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanlarından Muhammed Şaban'ın da olduğu bildirildi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin kuzeyine yönelik düzenlediği hava saldırısında Şaban'ın hedef alındığı belirtildi.

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada da İzzeddin el-Kassam Tugayları Komando birliği Komutanı Şaban'ın özel aracının hedef alındığı ve Şaban'ı "öldürmeyi başardıkları" ifade edildi.

İsrail savaş uçakları, sabah erken saatlerden itibaren tarım ve boş araziler ile yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor.

40 HEDEF VURULDU

Öte yandan İsrail ordusu sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Gazze'de bugün 40 hedefe saldırı düzenlendiğini,  vurulan hedefler arasında Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde bulunan Hamaslı bir aktivistin evinin de yer aldığını duyurdu.

İsrail savaş uçakları, sabahın erken saatlerinden bu yana tarım arazileri, boş araziler ve yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor.

İSRAİL GAZZE'DE EVLERİ BÖYLE VURUYOR:

 

 

 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 13:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48