banner39

Gözaltındaki Filistinli sayısı 300'ü aştı

Batı Şeria'da kaybolan 3 Yahudi genci gerekçe göstererek gözaltılar yapan İsrail, 17 Filistinliyi daha gözaltına aldı

Filistin 20.06.2014, 09:53 20.06.2014, 10:58
Gözaltındaki Filistinli sayısı 300'ü aştı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimciyi arama operasyonları kapsamında Batı Şeria'da 17 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Görgü tanıklarından aldınan bilgiye göre, İsrail askerleri, Ramallah ile kuzeydeki Selfit ve Kalkiliye köylerinin yanı sıra Dora beldesi ve Kalandiya kampına baskın yaptı. Askerler ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada, 4 kişi göz yaşartıcı gazdan etkilendi, 17 kişi ise gözaltına alındı.

Bu arada İsrail askerleri, Gazze'ye uzaklaştırılan Hamas'ın siyasi büro üyesi Salih el-Aruri'nin evine de baskın düzenledi. Aruri ailesi, evlerinin yakınına iş makineleri getirildiğini belirterek, konutlarının yıkılma ihtimali bulunduğunu ifade etti.

İsrail yönetimi, geçen hafta, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetiminin sorumlu olduğunu açıklamıştı. Olayın ardından Batı Şeria'da, aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu 240 kişi gözaltına alınmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?