banner39

Guardian yazarından İsrail'i boykot çağrısı

Guardian gazetesi yazarı Naomi Klein, tüm dünyayı İsrail'i boykot etmeye çağırdı. Klein, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını durdurmanın tek yolunun bu olduğunu söyledi

Filistin 18.07.2014, 17:46 18.07.2014, 18:08
Guardian yazarından İsrail'i boykot çağrısı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Guardian gazetesi köşe yazarlarından Naomi Klein bugünkü yazısında tüm dünyayı İsrail'e karşı boykota çağırdı. "Yeter. Artık boykot zamanı" başlıklı bir yazı kaleme alan Klein, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulması için tüm dünyanın harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Klein, "Çok zaman geçti, şimdi tam zamanı. İsrail'in uyguladığı bu kanlı işgale bir son vermek için en iyi yol tüm dünyanın bir araya gelerek harekete geçmesidir" ifadelerini kullandı. Klein 2005 yılında Güney Afrika'ya uygulanan boykotun bir benzerinin İsrail'e uygulanması gerektiğini savunuyor. Güney Afrika 2005 yılında bütün dünya tarafından boykot edilmişti, spor müsabakaları, olimpiyatlar dahil olmak üzere hiçbir yere davet edilmemiş ve bütün dünya tarafından yalnız bırakımıştı.

İsrail'e karşı yürütülmesi gereken hareketin üç ayağı olduğunu ifade eden Klein, bunların Boykot, yatırımı geri çekmek ve yaptırımlar (BDS) olduğunu kaydediyor. Klein İsrail'in de Güney Afrika gibi boykot edilmesini ve yalnız bırakılmasını istedi. 2005 yılındaki boykotun Güney Afrika üzerinde etkili olduğunu söyleyen Klein İsrail için bu kadarının yeterli olmayacağını söylüyor ve İsrail'in arkasında duranların bu destekten vazgeçmesi gerektiğini ifade ediyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?