Hamas: İsrail en güçsüz halini yaşıyor

Musa Ebu Merzuk, "İsrail, Filistinlilere yönelik ihlalleri ve uluslararası camianın bu uygulamalara karşı harekete geçmesi nedeniyle bugünlerde en güçsüz halini yaşıyor" dedi

Hamas: İsrail en güçsüz halini yaşıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hamas Siyasi Büro üyesi Musa Ebu Merzuk, İsrail'in uluslararası toplum nezdinde zayıf bir konumda olduğunu savundu.

Ebu Merzuk, Hamas'ın resmi sitesinde yayınlanan açıklamasında, "İsrail, Filistinlilere yönelik devam eden ihlallleri ve uluslararası camianın bu uygulamalara karşı harekete geçmesi nedeniyle bugünlerde en güçsüz halini yaşıyor" ifadesini kullandı.

İsveç'in, İsrail'in Filistinlilere yönelik infazlarıyla ilgili uluslararası bir soruşturma açılması yönündeki isteğine vurgu yapan Ebu Merzuk, İsrail ile uluslararası toplum arasında ilk defa bir mücadele yaşandığını belirtti.

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, geçtiğimiz günlerde İsrail'in son aylarda Filistinlilere yönelik yasal olmayan infazlar gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin belirlenmesi için soruşturma açılması talebinde bulunmuş, İsrail Dışişleri Bakanlığı ise buna karşı çıkmıştı.

Musa Ebu Merzuk, "İsrail, Filistinlilere yönelik ihlalleri ve uluslararası camianın bu uygulamalara karşı harekete geçmesi nedeniyle bugünlerde en güçsüz halini yaşıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 08:17
banner53
YORUM EKLE

banner39