banner39

Hamas: İsrail'in sivilleri hedef alması savaş suçu

Hamas yöneticilerinden İzzet er-Rişk, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze'de yerleşim bölgelerindeki binalar ile sivilleri hedef almasının "savaş suçu" olduğunu belirtti.

Filistin 05.05.2019, 13:51
Hamas: İsrail'in sivilleri hedef alması savaş suçu

Hamas yöneticilerinden İzzet er-Rişk, sosyal medya sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'de yerleşim bölgelerindeki binalar ile sivilleri hedef alması, savaş suçudur. İsrail tarafı bu politikasıyla istikrar getiremeyecek" ifadelerini kullandı.

Gazze Şeridi'nde cuma günü işgal karşıtı "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri sırasında keskin nişancı ateşiyle 2 İsrail askerinin yaralanmasının ardından şiddet tırmanmıştı. İsrail tarafından sivil yerleşim bölgelerine düzenlenen hava saldırılarına karşılık Gazze'den roket atışları başlamıştı.

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden dün çok sayıda roket atılmasını gerekçe göstererek savaş uçaklarıyla bölgeye hava saldırısı başlatmıştı. İsrail'in saldırılarında 14 aylık bir kız bebek ve hamile annesinin de aralarında bulunduğu 7 Filistinli şehit olmuştu. Atılan roketler nedeniyle 1'i ağır 2 İsrailli yaralanmıştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde birçok yapıyı hedef aldığı saldırılarda, içinde Anadolu Ajansının (AA) ofisinin olduğu bina da yıkılmıştı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?