Hamas: Knesset üyelerine Aksa'ya giriş izni verilmesi provoke amaçlı

Hamas Sözcüsü Kanu, "Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa'ya girmesine izin verilmesi, halkımızı provoke etme amacı taşıyor" dedi

Hamas: Knesset üyelerine Aksa'ya giriş izni verilmesi provoke amaçlı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hamasİsrail meclisi (Knesset) üyelerinin Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmesi yönündeki kararın, Filistinlileri "provoke etmeyi" amaçladığını belirtti.

Hamas sözcüsü Abdullatif el-Kanu yaptığı yazılı açıklamada, "Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa'ya girmesine izin verilmesi, halkımızı provoke etme amacı taşıyor." ifadelerini kullandı.

"FİLİSTİN HALKI AKSA'YI KORUMAYA DEVAM EDECEK"

İsrail'in, Mescid-i Aksa ile ilgili, "durumu patlama noktasına getirebilecek" kararlarının sonuçlarına katlanması gerektiği kaydedilen açıklamada, "Filistin halkı Aksa'yı korumaya devam edecek." denildi.

Knesset üyeleri, İsrail polisinin aldığı karar doğrultusunda, bir buçuk yıl aradan sonra 29 Ağustos Salı günü Mescid-i Aksa'ya girebilecek.

İsrail Kanal 2 televizyonunun haberinde ise İsrail hükümetinin, Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa'ya girişleri için bir hafta süre vermeyi planladığı ancak Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, bu süreyi deneme amaçlı bir güne indirdiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 21:44
banner53
YORUM EKLE

banner39