banner39

HAMAS sinagoga yapılan saldırıyı savundu!

Hamas, sol eğilimli Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'ne bağlı birimlerin Kudüs'te bir sinagoga düzenlediği saldırının, İsrail'in işlediği suçlara doğal bir tepki olduğunu iddia etti. Hamas liderlerinden El Mısri de saldırıyı 'kahramanca' olduğunu iddia ederek savundu

Filistin 18.11.2014, 09:54 18.11.2014, 11:39
HAMAS sinagoga yapılan saldırıyı savundu!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hamas, Kudüs'te bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıyı, "İsrail'in işlediği suçlara doğal bir tepki" olarak değerlendirdi. Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Kudüs'te düzenlenen saldırı, başta Gazze ablukası olmak üzere İsrail'in sürekli olarak işlediği suçlara doğal bir tepkidir" denildi. Zuhri, saldırının Hamas tarafından gerçekleştirilmediğini söyledi.

Hamas sözcüsü "Bu eylemlerin devamı için çağrı yaptık ve yapıyoruz. Bu  eylemlerin  amacı, Mescid-i Aksa’nın bir kırmızı çizgi olduğunu anlatmasıdır. Kudüs’teki bu eylemler, bizim organize ettiğimiz bir şey değil, bu tamamen İsrail’in ihlallerine karşı bir halk tepkisidir. Hamas Hareketi bir İntifada’nın başlaması için defalarca çağrılar yaptı. Bu kahramanca eylemlerin bir intifada başlangıcı olduğunu düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Hamas liderlerinden Muşir El Mısri ise saldırının kahramanca olduğunu savunarak bunun misilleme olduğunu söyledi.

İsrail emniyetinden yapılan açıklamada, Kudüs'teki Sinagog saldırısında 4 İsraillinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı, saldırıyı düzenleyen 2 kişinin ise polisler tarafından vurularak öldürüldüğü belirtilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?